Dziennik Vulcan

Odliczanie do wakacji!

Film 70-lecie szkoły

Archiwum 2016/2017

Uczniowie klasy VIa uczestniczyli w warsztatach i pokazach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Noc Biologów.
Pokaz Wiem co jem dotyczył  zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się. Uczestnicy nauczyli się interpretacji treści etykiet i porównywania produktów pod kątem wartości odżywczych i liczby kalorii.
Zabawa z fizyką przybliżyła  tajemnice magnetyzmu oraz naturę światła.
Las bez tajemnic to zajęcia, które pokazały jak rozpoznawać drzewa iglaste po pokroju szyszek, określać wiek drzew, rozpoznawać gatunki drewna etc.
Spotkanie z pająkiem pozwoliło poznać odpowiedź na takie pytania jak:
Jakimi zmysłami pająki kontaktują się z otoczeniem? Jakie gatunki przędą największe pajęczyny na świecie? Czy istnieją pająki „udające” mrówki? Czy w naszym kraju występują jadowite gatunki niebezpieczne dla człowieka – jak je rozpoznać? Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się także, dlaczego pająki, pomimo groźnego wyglądu, pełnią ważną rolę w przyrodzie i warto je chronić przed bezpowrotnym zniknięciem z powierzchni Ziemi w wyniku zanieczyszczenia środowiska oraz niszczenia siedlisk ich występowania.
Po co człowiekowi rzepka, czy ziewanie jest zaraźliwe i czy wszystko co widzimy dociera do naszego mózgu? – na te pytania znamy odpowiedź po warsztatach Tajemnice ludzkiego ciała

Noc Biologów
« 1 z 12 »

Szachy

szachy

Profesjonalna gra w szachy!

« Lis