Witamy na stronie SP 27
Witamy serdecznie na stronie SP 27

W naszej szkole już od kilku lat w marcu organizowany jest Tydzień Matematyczny. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W tym roku wszystkie działania zostały dostosowane do sytuacji jaką mamy. Jedna jedyna impreza, która została zorganizowana w Realu to Dzień Liczby Pi. Świętowanie zaczęliśmy już w niedzielę.

14 marca obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Dlaczego? Ponieważ zapis daty 3.14 to przybliżenie tej stałej matematycznej.  Grupa uczniów przestrzegając reżimu sanitarnego miała okazję wziąć udział w fajnej zabawie STACYJNEJ.

Poniedziałek to wyzwania w escape rommach przygotowanych przez uniwersytet Śląski w Katowicach.

We wtorek na lekcjach matematyki każdy mógł sprawdzić swoje możliwości w zadaniach jakie zostały przygotowane w ramach Międzynarodowego Dnia Matematyki (obchodzonego 12.03)

Środa to rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Matematyka w obiektywie – dzieciaki pokazały wszechobecność jej wokół nas.

Pierwsza nagroda została przyznana za zdjęcie wykonane przez Adama N. z klasy 4, które uchwyciło chwilę podczas deszczu. Okręgi, które tworzą spadające krople są pięknym przykładem matematyki. Nawet zwykła kałuża może być ciekawym obrazem.

Czwartek bardziej poważnie bo onlinowa lekcja przedsiębiorczości z Warszawskim Instytutem bankowości.

W piątek znowu zabawa matematyczna – Kahoot z nagrodami. Trzy pierwsze miejsca należały do chłopaków z klasy 7: Bartka N, Maxa R-K i Filipa K.

 Tydzień matematyczny  został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

nagrodzeni uczniowie

galeria liczba PI

Nie ma zdjęć w tej galerii.

galeria prace konkursowe

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Projekt Dzieciaki w przedszkolu
tekst alternatywny
Projekt Mali Odkrywcy
tekst alternatywny
Wolontariat

Projekt ZPWSE
xxx
Projekt Edukacja przez szachy
tekst alternatywny
SKO
tekst alternatywny
Projekt Matematyka tu i tam
tekst alternatywny
Projekt LADS
tekst alternatywny
BHPEX
tekst alternatywny
Superubezpieczenia
tekst alternatywny
Kalendarz
grudzień 2023
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031