W dniach 26.02 – 1.03 odbył się Tydzień Humanistyczny pod hasłem: „Bądź HUMANISTĄ, czyli badaczem, człowiekiem kultury, erudytą, mędrcem i miłośnikiem nauki!”.

W bibliotece czytaliśmy bajki dla młodszych dzieci, na lekcjach j. polskiego i angielskiego uczniowie zapoznali się z polskimi laureatami Nagrody Nobla oraz sylwetkami polskich i anglojęzycznych autorów naszych lektur.
1 marca uczciliśmy Dzień Żołnierzy Niezłomnych gazetką w holu szkoły oraz prezentacjami m.in. Inki Siedzikówny czy Witolda Pileckiego na lekcjach historii i j. polskiego. Można było także zapoznać się z cytatami patriotycznymi, które dostępne były przez cały tydzień w wyznaczonym miejscu na korytarzu.
Nasi uczniowie zmierzyli się z błędami w dyktandach w konkursie ortograficznym (kl. 4-7) i pięknie pisząc w konkursie kaligrafii (kl. 1-3), a nad łamańcami językowymi
z j. polskiego pochylali się uczniowie z klasy 5 oraz kl. 7 z j. niemieckiego.
Odbył się także konkurs fotograficzny i filmowy promujący czytelnictwo. Ponadto dyskutowaliśmy w klasach o wartościach ważnych w życiu, a następnie braliśmy udział
w plebiscycie na najpiękniejsze polskie słowo (szczegóły wkrótce!).