15 listopada 2019 roku, w piątek klasy szóste i siódme uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z panem Krzysztofem Koziołkiem, który jest pisarzem i dziennikarzem. Krzysztof Koziołek urodził się w Zielonej Górze, jest pasjonatem górskich wędrówek. Motyw gór często przewija się w jego powieściach. W jego twórczości znajdują się thrillery, kryminały  i powieści sensacyjne.

Podczas spotkania autor opowiadał o tym jak długo należy zbierać informacje potrzebne do napisania książki. Zapoznał uczniów z tajnikami twórczej pracy literackiej. Pokazał drogę od tytułu do zakończenia.

Nasz gość jest również dziennikarzem. W trakcie spotkania przybliżył uczniom specyfikę pracy dziennikarskiej. Wskazywał na błędy, jakie popełniają dziennikarze telewizyjni i prasowi.

Wszystkim bardzo się podobało to spotkanie. Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę o ciekawej pracy dziennikarza i pisarza.