Dziennik Vulcan

Odliczanie do wakacji!

Film 70-lecie szkoły

Archiwum 2016/2017

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w nowym, rewolucyjnym programie Szkolnych Kas Oszczędnościorganizowanym przez PKO Bank Polski S.A.
SKO to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej kierowany do najmłodszych uczniów. W polskich szkołach jest obecny już od ponad 75 lat. Obecnie oszczędza 150 tysięcy uczniów w ponad 1900 placówkach w całym kraju. Nowe SKO to jedyne tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale również w Europie!

SKO działa także w naszej szkole. Wspólnie z wychowawcami wyrabiamy u dzieci od klasy pierwszej nawyk systematycznego oszczędzania oraz właściwego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi. Uczymy wytrwałości w gromadzeniu wkładów oraz celowego ich wydatkowania. Jest to również bardzo praktyczna, połączona z zabawą nauka matematyki.

Powstał także edukacyjny serwis internetowy
www.pkobp.pl/sko/lokatka,na którym zamieszczone są materiały dla dzieci i rodziców. W zawiłości świata finansów wprowadzają ich Kubuś Pieniążek i Żyrafa Lokatka. Ze strony można wydrukować kolorowanki dla dzieci, znajdują się na niej gra i słowniczek najważniejszych pojęć.

UWAGA: Rodzice dzieci, które nie posiadają jeszcze rachunku w SKO, a wyrażają chęć otwarcia takiego konta, proszeni są o wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz u opiekuna SKO

Szkolny opiekun SKO: Alicja Niedziela

Pragnę podkreślić, że konto jest całkowicie bezpłatne a wkłady są oprocentowane.

DOKUMENTY DO POBRANIA

• OŚWIADCZENIE – ZGODA NA NA PRZYSTĄPIENIE DZIECKA DO SKO > [wersja WORD]

Szachy

szachy

Profesjonalna gra w szachy!

« Wrz