Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

24 września 2016 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego reprezentowali szkołę  uczestnicząc w symbolicznym sadzeniu cebulek pod Hospicjum Zielonogórskim.

,,Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja , która w Zielonej Górze odbyła się po raz ósmy, a dochód przeznaczony jest na potrzeby hospicjum.

Akcja polega na wspólnym posadzeniu cebulek żonkili, tak by utworzyć Pola Nadziei jako wyraz troski i chęci pomocy osobom chorym na nowotwory. Żonkil przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się do akcji, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki Hospicyjnej w społeczeństwie.

Żonkile były sprzedawane na terenie szkoły, przedszkola oraz po mszy świętej pod kościołem w Starym Kisielinie, Nowym Kisielinie oraz Przytoku

Sprzedano ponad 1500 cebulek i zebrano 1515 zł.

Nie ma zdjęć w tej galerii.

grudzień 2021
« lis