Mali odkrywcy są stałymi uczestnikami zajęć organizowanych w Centrum Przyrodniczym w ramach Nocy biologów.  W tym roku nasze spotkanie było podzielone na trzy panele

1. Mikroświat nocą — zajęcia laboratoryjne

Byliśmy w  pracowni mikroskopowej. Wieczorem, w przyciemnionej sali, zobaczyliśmy to czego nie widać gołym okiem. Przeprowadzona była obserwacja mikroskopowa i ujrzeliśmy wnętrze komórki, widzieliśmy małego kleszcza. Były też włosy, cebula.

1. Od bartnika do pszczelarza — gra terenowa

Przygotowana gra terenowa ma charakter Questu i została zainspirowana aktualną wystawą w Centrum – „Tradycje bartne”. Dzięki grze jej uczestnicy poznali fascynującą grupę zwierząt jaką są owady. Punktem wyjścia do gry jest nawiązanie do dawnej formy pszczelarstwa leśnego, polegającej na chowie pszczół, głównie pszczół leśnych, przez bartników. A kim byli bartnicy? Z pewnością żyli w zgodzie z naturą i musieli bardzo dobrze znać zwyczaje owadów. Dzięki czemu pozyskiwali miód i inne produkty. Poprawne rozwiązanie zadań nagrodzone było drobnymi upominkami.

1. Wieczorne zwiedzanie ekspozycji w Centrum Przyrodniczym

Każdy Odkrywca znalazł na Sali coś dla siebie. Koło fortuny z pytaniami z chemii czy fizyki nie były dla nikogo trudne. Zadania logiczne już sprawiły więcej problemów. Każdy chciał poczuć pod nogami trzęsienie ziemi lub huragan we włosach.

Już wiemy, że za rok na pewno wrócimy głodni nowej wiedzy J

IMG 20220114 175700
Aperture: 1.79Iso: 147