Uczestnicy wykonują pracę plastyczną lub fotografię będącą ilustracją w „Kalendarzu Polskim”. W części plastycznej należy przygotować własną wersję obrazu polskiego malarza (kopia wierna lub wolna). Można też stworzyć pracę inspirowaną kilkoma dziełami jednego twórcy. Część fotograficzna konkursu polega na wykonaniu zdjęcia inspirowanego twórczością uznanego polskiego artysty. Fotografia może też przedstawiać dzieło malarskie, rzeźbiarskie lub architektoniczne znajdujące się w przestrzeni publicznej (również sztukę ludową).W przypadku fotografowania osób należy obowiązkowo dołączyć zgodę na wykorzystanie wizerunku.

1. Uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej. Prace plastyczne będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

KATEGORIA I – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

KATEGORIA II – uczniowie klas 4 –6 szkoły podstawowej

KATEGORIA III – uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej

1. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs jedną pracę malarską lub rysunkową oraz jedną fotografię. Praca powinna być oryginalnym projektem autora, powinna być wykonana samodzielnie i indywidualnie (prace zbiorowe są wykluczone).
  2. Formaty prac malarskich i rysunkowych: A-3 lub A-4.

Formaty fotografii: nie mniejsze niż 18 x 24 [cm]. Do zdjęcia wydrukowanego na papierze należy obowiązkowo dołączyć zapis na nośniku elektronicznym (płytka CD lub pendrive) z trwałym podpisem umożliwiającym identyfikacjęautora (imię i nazwisko, wiek, szkoła, nauczyciel). Rozmiar zdjęcia nie mniejszy niż 1600 (dłuższy bok), maksymalny rozmiar pliku 5 MB. Nośnik zapisu elektronicznego przechodzi na własność organizatora konkursu.

Termin dostarczenia prac  8.04.2019 r.

M.URBAŃSKA

Kwiecień 2019