KOMUNIKAT Dyrektora Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze

Dyrektor ZE7 informuje, że od 26 października 2020 do 8 listopada 2020 Zespół Edukacyjny nr 7 będzie pracował w systemie hybrydowym. Przedszkole oraz uczniowie klas I-III będą realizowali zajęcia w formie stacjonarnej.

Uczniowie klas IV-VIII będą realizowali nauczanie zdalne ( z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość)

SZCZEGÓŁY PRECYZYJNE:

1.Miejskie Przedszkole nr 41 pracuje zgodnie z planem, w rygorze sanitarnym.

2.Klasy I-III pracują stacjonarnie, w budynku szkoły. Każda klasa jest w przydzielonej sali. Plan zajęć uległ zmianie- uczniowie mają zajęcia dydaktyczne od godziny 8.00 do 12.35.

3.Świetlica szkolna ( w obu budynkach) dla uczniów klas I-IV funkcjonuje w godzinach pracy 6:30-16:30. O godzinie 12.45 poszczególne klasy przechodzą do świetlicy w Iskierce.

4.Obiady szkolne: wyłącznie dla uczniów klas I-III

5.Klasy IV-VIII pracują zdalnie

• Pracujemy za pomocą e-dziennika: w klasie IV informacja dotycząca lekcji będzie przesyłana przez nauczyciela Rodzicowi oraz zadanie do wykonanie zamieszczone w rubryce- zadanie domowe.
  • W klasie VI informacja dotycząca lekcji będzie przesyłana Rodzicowi oraz uczniowi za pomocą e-dziennika.Zadanie domowe, szczegółowe wytyczne w rubryce zadania domowe.
  • W klasie VII i VIII informacja dotycząca lekcji będzie wysyłana uczniowi za pomocą e-dziennika. Zadanie domowe, szczegółowe wytyczne w rubryce zadania domowe.
  • Harmonogram: według tygodniowego- tradycyjnego planu lekcji
  • Koordynator działań- wychowawca klasy
  • Formy zajęć:

-lekcje online- korzystamy z platformy ZOOM

-materiały do samodzielnej pracy ( artykuły do przeczytania, prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne )

• Ocenianie: dostosowanie do potrzeb zdalnego nauczania, aneksy do Przedmiotowego Systemu Oceniania- dostępne w zakładce ZDALNE NAUCZANIE 2020/2021(Zgodne ze statutem ZE7)

6.Pomoc psychologiczno- pedagogiczna- w zależności od specyfikacji zajęć i potrzeb ucznia w formie zdalnej lub stacjonarnej.

pełniąca obowiązki dyrektora Aldona Zdanowicz

wrzesień 2021