„Kolędnicy Misyjni” to ogólnopolskie przedsięwzięcie ewangelizacyjno-misyjne pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dzieci zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów w społeczności lokalnej. Podtrzymanie tradycji ojczystej kultury, a jednocześnie skuteczna pomoc dzieciom w krajach misyjnych jest oznaką chrześcijaństwa i patriotyzmu. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie poprawia sytuację małych mieszkańców krajów misyjnych. W tym roku ofiara pieniężna złożona przy okazji kolędowania jest przeznaczona na realizację projektów służących bezpośrednio najmłodszym z regionu Amazonii. W drugi dzień świąt po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Kisielinie włączyli się w to misyjne dzieło niesienia pomocy. Mieszkańcy Starego Kisielina chętnie otwierali drzwi swoich domów wspierając przedsięwzięcie. To piękne świadectwo otwartości na los innych jest już stałym elementem świąt w naszej społeczności.

IMG 5045[1]
« 1 z 2 »