Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego „Kangur 2019”. 21 marca 2019 r. po raz dwudziesty piąty w regionie zielonogórskim odbył się międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Organizatorem był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY.

Kangur Matematyczny integruje młodzież świata, bowiem
w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole w konkursie

„KANGUR MATEMATYCZNY” wzięło udział ponad 80 uczniów.

Najlepsze wyniki otrzymali

w klasie 2:

Ignacy Wojciechowski

w klasach 4:

Mateusz Groch

w klasach 5:

WYNIK BARDZO DOBRY:

Jacek Skrzypczak

WYRÓŻNIENIE:

Maxymilian Racinowski-Kołłątaj, Filip Kulikowski,  Bartosz Niedziela, Kornelia Kaczmarek, Weronika Strenk,

w klasach 6:

Piotr Podlipczak