Dziennik Vulcan
Odliczanie do wakacji!
Film 70-lecie szkoły

Archiwum 2016/2017

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego zorganizowały Turniej Językowy. Każda klasa wylosowała państwo w Europie, które miała za zadanie zaprezentować jego walory w formie plakatu. Oprócz pracy plastycznej klasy przygotowywały utwór muzyczny w danym języku.  Wszystkie klasy bardzo poważnie podeszły do zadania i przygotowały się rewelacyjnie. Klasa 7B zaśpiewała znaną włoską piosenkę pod tytułem Felicita, a chłopcy z klasy 7A tańczyli znany grecki taniec Grek Zorbę. Klasa 5B przygotowała układ chorograficzny do niemieckiej piosenki, a klasa 5A porwała wszystkich widzów wykonując znany szlagier „Przez Twe oczy zielone” grupy Akcent. Klasa 6 A zatańczyła do bardzo popularnej wśród młodzieży piosenki o tytule ‚Rolex’, a klasa 6B do piosenki holenderskiej. Podczas Turnieju Językowego uczniowie rozwiązywali zadania w 3- osobowych drużynach. Pierwszym zadaniem było przyporządkowanie rekwizytów kojarzących się z danym państwem.  Uczniowie mieli po wysłuchaniu odgadnąć w jakim języku jest wykonywany prezentowany utwór muzyczny. Najwięcej trudności przysporzył uczniom łamaniec językowy z angielskiego. Na podium stanęła klasa 6B, tuż za nią klasy 7A oraz 7B.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę. Myślimy, że dzieciom ta nowa inicjatywa się bardzo podobała. Do zobaczenia za rok 🙂

« 1 z 5 »
Szachy
szachy

Profesjonalna gra w szachy!

« Lis